Jen šťastní mohou radost rozdávat i u Vás :)


Jedeme s králíčkem domů

12.03.2013 10:23

Když si zakoupíte králíčka, je dobré jej na převoz umístit do tmavé nejlépe úplně uzavřené bedýnky vystlané senem. Králíčkovi tak neklouže podlaha a je v měkkém prostředí. Temno zase snižuje králíčkův stres a množství vjemů. Snažíme se při převozu chovat s autem slušně. Žádné rozjezdy na křižovatce jako když se jede do porodnice a už vůbec ne dobržďování na poslední chvíli. 

Až s králíčkem dorazíte domů, opatrně jej vyndejte do připravené klece kde už má své oblíbené jídlo a pití. Je dobré aby byl v místnosti kde nebude moc rušno. Takto jej nechejte jeden den aklimatizovat. Druhý den už si s ním můžete začít normálně hrát a pomalinku si jej ochočovat. Králíčka nejlépe vychováte metodou cukru a ignorace. Rozhodně jej nikdy nebijte.

Pokud dělá něco opravdu špatného-hrabání koberce-čůrání na něj apod. je třeba jiný přístup. Z opačného konce místnosti po něm s citem hoďte skrčenou A4 papíru. Předejdete tak aby si spojil negativní pocity s Vaší osobu. Teď mu přece ublížil papír. Takto pochopí že po určité činnosti která se Vám nelíbí následuje jakýsi "boží trest". Bobky které skončí mimo klec mu umístěte do záchůdku a vždy když vykoná potřebu jinde a vy jej u ní přychytíte, odesnte na záchůdek i králíčka.

V prvních dnech je vhodné přidat králíčkovi do pití antikokcidikum. Zabráníte tak rozvoji nemoci vlivem zvýšeného stresu z převozu.

Mnou nabízení králíčci jsou před převozem vždy preventivně přeléčeni.

—————

Zpět